فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه :

توضیحات:
فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه، در قالب فایل Word و در حجم 27 صفحه.

این مقاله گزیده تحقیقی جامع درباب دعا و مطالبی جداب و شیرین در تربیت دینی با نگرش به مفاهیم دعا دارد که به عنوان یک پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شده است.

چکیده:
توجه به دعاخوانی و نیایش با خدا در دین اسلام مورد تأکید بوده و شرط عنایت خداوند، به هرانسانی، دعاخوانی و ارتباط با او می باشد. زیرا قرآن کریم فرموده: « اگر دعای شما نبود،خداوند به شما توجه نمی‌کرد.» ( فرقان آیه77)
دعا ابزاری است كه بنده را به خالق پیوند می‏ دهد و از طریق آن، نیازهای فردی و درونی خویش را با خداوند قادر متعال درمیان می‏گذارد و در پرتو آن به سكون و آرامش نایل می‏آید. راه و روش اهل بیت پیامبر و امامان معصوم نشانگر آن است که این بزرگان بر سیره تربیت دینی یاران و فرزندانشان بسیار تأکید داشته‌اند.
با توجه به اهمیت ارتباط با خداوند متعال محقق سعی دارد تا با انجام یک پژوهش علمی در قالب مقاله با عنوان نقش دعا در تربیت دینی ، موضوع دعا و نیایش را در آموزه های دینی(قرآن وروایات) جستجو نماید و با تأسی از آن ، زوایای جدیدی را در منظر مخاطبان به منظور ایجاد رفتاری دینی ومکتبی فراهم آورد.
دراین مقاله راههای تقویت وگرایش جامعه به دعا با استفاده ازسخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و همچنین اثرگذاری و نقش دعا در تأمین بهداشت روانی و ارتقاء سطح روحیه معنوی جامعه اسلامی به منظور هدایت آنان برای به کارگیری مفاهیم دعا در جهت پیشگیری از تخلفات وجرایم بررسی شده است.

فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
1-اهمیت وضرورت موضوع تحقیق
2-طرح مسئله
3-معنای لغوی دعا
4-معنای اصطلاحی دعا
5-جایگاه دعا در قرآن کریم
6-مضامین لغوی دعا درقرآن
7-مضامین مفهومی دعا در قرآن
8- جایگاه دعا در سنّت و روایات اهل بیت
9-انواع دعا از نظر عقلی
10-انواع دعا از نظر نوع بیان(لفظ)
11- معنای اجابت دعا چیست؟
12-شرایط استجابت دعا
13-آداب و شرایط استجابت دعا از دیدگاه قرآن کریم
14-موانع استجابت دعا
15-نقش و آثار تربیتی دعا
16-به‌کارگیری مفاهیم دعا در تربیت دینی از منظر امام خمینی(ره)
17-به‌کارگیری مفاهیم دعادرتربیت دینی ازمنظرحضرت آیت الله خامنه ای(مدظله
18- نقش دعا در تأمین بهداشت روان
19-نمونه هائی از رابطه دعا و کاهش اضطراب:
20-پیشنهادات
21-فایل ورد (word) مقاله دعا و نقش آن در تربیت دینی جامعه
فهرست منابعلینک کمکی