فایل ورد (word) تحقيق مبدلهاي حرارتي دسته بندي و ساختمان انها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) تحقيق مبدلهاي حرارتي دسته بندي و ساختمان انها دارای 48 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تحقيق مبدلهاي حرارتي دسته بندي و ساختمان انها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تحقيق مبدلهاي حرارتي دسته بندي و ساختمان انها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تحقيق مبدلهاي حرارتي دسته بندي و ساختمان انها :

                  مبدلهای حرارتی  دسته بندی و ساختمان انها

مبدلهای  دو لوله ای [1]

مبدلهای  لوله مارپیچی

 مبدلهای  لوله پوسته ای

مبدلهای  دو لوله ای

 که به صورت U شکل ساخته می شود یکی ازدو سیال  درلوله داخلی ودیگری  درمجرای حلقوی بین دو لوله جریان دارند.

لوله های هم محور به صورت  مستقیم  ساخته شده اند وبوسیله زانوی c ْ180 در یک  انتها به هم  متصل می شوند مبدلهای  حرارتی دولوله ای درمواقعی که  سطح تبادل حرارت  مورد نیاز کوچک باشد وبخصوص موقعی که یکی  از دوسیال  گازمایع لزج ویا دبی آن کم باشد کاربرد دارند. این مبدلها  برای مواردی که سطح تبادل حرارت مورد نیاز  از 50  متر مربع کوچکتر است مناسب  است .

مبدل حرارتی به منظور انتقال انرژی  حرارتی  بین دو سیال  در دماهای مختلف بکار می رود .مبدلهای  حرارتی  در سیستمهای  تبرید، تهویه مطبوع ، پالایشگاهها، اتومبیلها ،صنایع  تولید ،نیروگاهها، بازیابی حرارت و بسیاری موارد دیگر بکار  میرود.

مبدلهای لوله  مارپیچی

از یک یا چندحلقه  لوله مارپیچ  تشکیل  شده اند که داخل  یک محفظه  قرارمی گیرند .

ابتدا وانتها لوله های مارپیچ به لوله های اصلی  ورودی و خروجی  متصل می شوند.

جنس لوله های مارپیچ معمولاً فولاد کربن دار ، مس و آلیاژهای آن ، فولاد ضد زنگ و آلیاژهای نیکل می باشد .

اگرسیالات لزج باشند از لوله های  پره دار نیز استفاده می شوند.

این نوع مبدلها برای سطح  تبادل حرارتی کمتر از m230وفشار های کمتر از 40  اتمسفرمناسب هستند .

مبدلهای  لوله پوسته ای

از متداولترین نوع مبدلهای ،مبدلهای لوله پوسته ای است که برای انتقال حرارت  مایع –مایع، مایع – سیال درحالت تبخیر و مایع –سیال درحالت تقطیر بکارمیروند.

این مبدل ازیک پوسته وتعدادی لوله U شکل  با پره های طولی در داخل آن تشکیل شده  است وسیال سمت  پوسته در امتداد وموازی  لوله ها جریان دارد .

لوله های مبدل

 هر مبدل لوله پوسته ای  از تعداد زیادی  لوله  تشکیل  شده است که یک سیال  در  داخل وسیال  دیگر درخارج  آن جریان دارد . لوله ها اجزای  اساسی ومهم  مبدلها  می باشند ،وسطح  انتقال  حرارت  بین سیال جاری  در درون  لوله ها وسیال خارج آنرا تشکیل می دهند .

لوله ها معمولاً  از نوع  بدون درز کششی  یا اکسیژن  تولید می شوند ولی اخیراً نوع درزدار (جوشکاری شده)  نیز متداول شده است و جنس  آن به نوع  سیال  بستگی داردو معمولاًاز فلزات، آلیاژهای  فلزی و یا موادغیر فلزی  مانند پلاستیک ها است .

اگر  ضریب  انتقال حرارت  جابجایی سمت  پوسته  کم باشد  از لوله های فین دار استفاده می شود.

قطر خارجی  لوله ها  استاندارد ( ، ،1،1، 1)اینچ می باشد .

 ضخامت  دیواره  لوله ها در واحدB.W.G[2] اندازه  گیری  می شود.

اصول  کلی در طراحی مبدلهای حرارتی 

اولین مرحله  درطراحی  مشخصات و فرضیات  مساله می باشد ،بطورکلی مساله  خاصی که برای  طرح  یک مبدل حرارتی مطرح  می گردد ممکن است حاوی اطلاعات  خیلی  کم از قبیل  دماهاودبی ها ی دوجریان گرم و سرد بوده ویا  در مقابل ،دارای  اطلاعات  بسیار زیاد  همراه با جزئیات بیشتر باشد . در مساله مورد نظرما علاوه بر دبی هاودماهای وسیال ،عوامل  دیگری ازقبیل فشارها ودماها ی  کارکردی ،افت فشارهای مجاز، بارحرارتی  لازم ، اندازه مناسب ،محدودیت وزن ، قیمت و هزینه مجاز ،مواد لازم و همچنین نوع وآرایش مبدل نیزمطرح  است . با افزایش خواسته هها و قیود طراحی ،انتخاب وطرح  مبدل مناسب ،مشکل تر گردیده ومبدلی  که بتواند همه شرایط  را ارضا نمایداز محدودیت  بیشترو تنوع  کمتری برخوردار است . بر اساس  مشخصات  مساله و نیز تجربه ، نوع مبدل وآرایش جریانها  انتخاب می گرد

 

[1]. Dauble pipe

[2] Birmingham Wire Gage

لینک کمکی